A legérdekesebb videojátékok még manapság is főként az indie színtérről kerülnek elő és a Bramble: The Mountain King az egyik legjobb független fejlesztésű alkotás, amely 2023-ban piacra került. Története a skandináv mitológiából táplálkozik, mítoszokkal és népi hiedelmekkel bőségesen megszórva, miközben tálalásában is fantasztikus élményt nyújt.

A sztori ott veszi kezdetét, hogy Olle, egy kisfiú felébred a szobájában az éjszaka közepén. Nővére, Lillemor nincs sehol, ezért Olle nekivág a sötét és sűrű erdőnek, hogy testvére nyomára bukkanjon. Ez sikerül is neki, azonban közös kalandjuk a természet lágy ölén hamar tragikus fordulatot vesz. Lillemor-t elrabolja egy rusnya troll, Olle-nak pedig a megmentésére kell indulnia a messzi hegy irányába, nehogy túl késő legyen. A játék története hatalmas kanállal merít a skandináv mitológiából és számos ismert karakter megjelenik benne. Olyan az egész, mint egy éjsötét rémmese, amiben felváltva váltakozik a jó és a gonosz. Olle egyszer szörnyen aranyos gnómokba (törpékbe) fut bele, máskor pedig ugyanezek a lények ketrecben sínylődnek, vagy vacsoraként tálalják fel őket. A Bramble The Mountain King az egyik percben fantasztikus mesevilágot tár az ember szeme elé, amely mintha a Brothers: The Tale of Two Sons folytatása lenne, máskor pedig olyan kegyetlen halál vár a főszereplőre, amit még a Limbo-ban sem láthattunk.

Láthatjátok a képeken, hogy a játék grafikája egyszerűen csodálatos. A sűrű erdő, vagy a mellette húzódó tó mind-mind eszméletlenül szépen ki lettek dolgozva és külön dicséretet érdemelnek a fény-árnyék hatások, valamint a realisztikus víz-effekt. PS5 konzolon ráadásul a Bramble a DualSense képességeit is maximálisan kihasználja, vagyis a rezgés és az adaptív ravaszok mellett bizonyos hanghatások is a kontrollerhez lettek párosítva és higgyétek el, nincs is annál félelmetesebb, mint mikor halk suttogásokat hallotok a vezérlőből. A boszorkány kunyhójánál konkrétan átmegy horrorba az egész játék és az egyik szobában még az Ideglelés is megidéződik. Szinkronként csupán a narrátor hangját lehet hallani, sem a főszereplő, sem a testvére, de még az egyéb karakterek sem beszélnek. Ez viszont nem válik az élmény kárára, sőt, hozzá is tesz a hangulathoz. A hanghatások szintén remekül el lettek találva, a zene pedig hátborzongatóan zseniális lett, akár önmagában is hallgatható, ha egy kis darkos muzsikára vágytok!

Negatívumként talán annyit lehetne megemlíteni, hogy a játék elég lineáris és végig szorosan fogja az ember kezét. Letérni a megadott útról csak minimálisan lehet, és akkor is inkább csak gyűjtögetnivaló fa-szobrok keresgélése céljából. Viszont a Bramble: The Mountain King lényege nem is a minél nagyobb világ, hanem a minél kidolgozottabb világ és ezt maximálisan képes átadni. Mindenképp ajánlott a fellelhető könyveket megnyitni, hiszen ezekben lehet megismerni a játék háttértörténetét, az egykor virágzó királysággal, a boszorkányüldözésekkel és a város szörnyű sorsával. Nagyon ötletes, hogy mindegyik főellenfélről meg lehet tudni, hogy milyen előélete volt, mielőtt egy szörnyű teremtménnyé változott volna és bizony a Bramble is tipikusan egy olyan játék, amelynek sztorija reddit-posztok sokaságát képes szülni, hiszen többféleképpen lehet értelmezni.
A Dredge után ismét egy remek indie-játék látott napvilágot, amit mindenkinek érdemes kipróbálnia, aki hiányolja a Little Nightmares groteszk rémálmokra emlékeztető, kifordított világát. Mindezt itt a skandináv mitológiával öntötték nyakon, ami tényleg nagyon jól áll a játéknak és remélhetőleg a Dimfrost Studio a jövőben is meglep minket hasonló gyöngyszemekkel. Mi már nagyon várjuk, hogy mit sütnek ki legközelebb!